Електронний чек

Електронний чек (Electronic Check) – комп’ютерний пристрій, який використовується в окремих системах електронних грошей, зокрема, у НСМЕП. Електронний чек включає карту з інтегральною схемою або в нього можуть бути вмонтовані карти з інтегральною схемою.

Електронний чек

  1. різновид платіжної картки. Використовується для оплати товарів, наданих послуг та отримання готівки шляхом прямого списання коштів з карткового рахунку платника у розмірі, що не перевищує попередньо задепоновану на ньому суму. При цьому в пам’яті картки ведеться сальдо (залишок) коштів із цього рахунку. Це сальдо дебетується за кожної оплати вартості товарів, наданих послуг або отримання готівки. Списання коштів з банківського карткового рахунку здійснюється після отримання банком платника інформації про виконані за допомогою платіжної картки операції.
  2. платіжний інструмент, що має баланс, у межах якого виконуються безготівкові розрахунки та готівкові операції та якому відповідає окремий чековий картковий рахунок, який відкритий у емітента. Електронний чек може завантажуватися як готівкою, і з рахунку завантаження клієнта.

Електронний чек – чек, який передається через інформаційну мережу.
Розглянутий чек є гарною заміною звичайним грошима і використовується в електронній торгівлі. Важливо те, що при використанні електронних чеків відпадає необхідність у персоналі та устаткуванні, зайнятому сортуванням та обробкою паперів. Більше того, процес переказу грошей відбувається швидше і менше схильний до помилок людини.

Електронні чеки є аналогом звичайних паперових чеків. Це розпорядження платника своєму банку перерахувати гроші зі свого рахунку на рахунок отримувача платежу. Операція відбувається при пред’явленні одержувачем чека у банку. Основних відмінностей тут дві. По-перше, виписуючи паперовий чек, платник ставить свій справжній підпис, а в он-лайновому варіанті — підпис електронний. По-друге, самі чеки видаються в електронному вигляді.

Проведення платежів відбувається у кілька етапів:

  1. Платник виписує електронний чек, підписує електронним підписом та пересилає його одержувачу. З метою забезпечення більшої надійності та безпеки номер чекового рахунку можна закодувати відкритим ключем банку.
  2. Чек пред’являється до оплати платіжної системи. Далі (або тут, або в банку, що обслуговує отримувача) відбувається перевірка електронного підпису.
  3. У разі підтвердження її справжності постачається товар або надається послуга. З рахунку платника гроші перераховуються з цього приводу одержувача.

(Див. Платіжна карта, Електронний гаманець).

Залишити коментар:

Site Footer