Депорт

Депорт (фр. deport, англ. backwardation) – пролонгаційна термінова угода з купівлі цінних паперів на заздалегідь зазначений у договорі термін за ціною вище ціни її зворотний продаж наприкінці цього терміна. Депорт складається з двох угод: одна – з покупки на умовах спот; інша, зворотна їй угода, – з продажу за умов форвард. Договори купівлі-продажу укладаються одночасно.

Репорт (фр. report, англ. contango) – операція, зворотна депорту, також заснована на протилежних угодах: продажу цінного паперу на заздалегідь зазначений у договорі термін за ціною, нижчою від ціни її зворотного викупу в кінці цього терміну.

Депорт і репорт – угоди, укладені на позабіржовому ринку, проте застосовуються й у фінансування спекуляцій для зниження ціни. Наприклад, роблячи операції у фондової біржі, до неї вдається учасник біржових торгів, що грає зниження біржового курсу («ведмідь»). У тому випадку, коли курс цінного паперу не знизився або знизився трохи, ліквідація угоди не дасть відчутного фінансового результату. Біржовий гравець розраховує на подальше зниження біржового курсу і з цією метою вирішує продовжити угоду, уклавши договір з іншою особою, яка готова на якийсь час надати йому цінні папери за вищим курсом, ніж ціна зворотного викупу акцій; сплачувана винагорода дорівнює різниці курсів купівлі та продажу. Якщо розрахунки біржовика виправдаються, курсова різниця, отримана ним на фондовій біржі, відшкодує витрати на угоді депорт. Угоди депорт використовуються і в тому випадку, якщо необхідне постачання цінних паперів за договором, але дані папери відсутні на ринку і можуть бути отримані лише у борг.

Депорт — це також різниця між ціною готівкового товару, включаючи ренту, страхування та відсотковий дохід, та його форвардною ціною у тих випадках, коли ціна готівкового товару вища.

Депорт – іноді виникає на Лондонській фондовій біржі ситуація, коли один учасник ринку котирує акції за ціною покупця, що не досягає запропонованої іншими учасниками ринку ціни продавця. В даний час, однак, така ситуація не може продовжуватися довго, оскільки курси відбиваються на моніторах. Депорт часто має місце на товарних ринках, особливо у Лондонській біржі металів.

Залишити коментар:

Site Footer