Collection-scoring

Collection-scoring – Система скорингу на стадії роботи з неповерненими кредитами. У російськомовній літературі collection-scoring часто називається скорингом стягнень. Скоринг-программы цієї категорії застосовуються до роботи із позичальниками, коли факт пропуску платежу чи неповернення кредиту вже відбувся.

Collection-scoring – це метод скорингу, який займається кредитами, що мають негативну динаміку повернення позичкових коштів. Цей кредитний скоринг аналізує ситуацію в кожному конкретному випадку окремо і представляє співробітникові банку план дій щодо повернення кредитних коштів. Як показує статистика, більшість несумлінних позичальників у ході такої перевірки добровільно повертають кредит, без стороннього втручання, посилаючись на проблеми на роботі, хвороби або просто на свою розсіяність.

Collection-scoring

Виходячи з введених даних, система оцінює можливість отримання грошей з кожного позичальника, прогнозує ймовірність сприятливого результату справи, пропонує найрезультативнішу послідовність дій для колекторського відділу. На додаток collection-scoring розраховує ефективність заходів, що проводяться співробітниками.

Як правило, система скорингу стягнень дозволяє сегментувати – розділити на групи – всіх боржників кредитної організації. Для кожної категорії виробляється найрезультативніша послідовність кроків – план дій зі стягнення.

Крім того, такі системи дозволяють організувати документообіг між підрозділами банків під час роботи із заборгованістю – від юридичного відділу до кол-центру, а також частину заходів проводять автоматично (СМС, розсилка електронною поштою, телефонні нагадування тощо).

Collection-scoring — це хороший спосіб спрогнозувати розвиток подій та визначити порядок стягнення заборгованості у існуючого клієнта, який пропустив черговий термін платежу за кредитом або у разі його неповернення. Від швидкості прийняття рішень залежить кількість коштів, які банк витратить на стягнення заборгованості, а часто ще й кількість коштів, які банк зможе стягнути. Методи статистичного аналізу можуть з певною часткою ймовірності передбачати результат того чи іншого випадку, а отже, слугуватимуть гарною підмогою при виборі способу роботи зі стягнення боргу.

Залишити коментар:

Site Footer