Чекова книжка

Чекова книжка – Виготовлені друкарським способом чекові бланки, зброшуровані та забезпечені послідовною нумерацією. Видаючи чекову книжку із заповненими чековими бланками клієнту, банк здійснює емісію чеків.

Чекова книжка — сброшюровані, з’єднані як книжки, зазвичай на 25 аркушів, чекові формуляри, бланки чеків, видані банком власнику чекового рахунки банку. Чекова книжка є інструмент чекового звернення, засіб розпорядження чековим рахунком банку. Використовуючи чекову книжку, розділяючи її на окремі чеки і пред’являючи їх до оплати, клієнт може знімати суму грошей з рахунку, що потрібна йому, і отримувати її готівкою або розплачуватися безпосередньо чеками з іншими особами.

Чекова книжка з грошовими чеками призначається отримання готівки у банку, чекова книжка з розрахунковими чеками — реалізації безготівкових розрахунків.

Чекові книжки з розрахунковими чеками можуть бути лімітованими (забезпеченими сумою грошових коштів, депонованих на рахунку та призначені виключно для оплати чеків, що виставляються) і нелімітованими (забезпеченими всією сумою грошових коштів, що є на банківському рахунку клієнта). В даний час чеки з нелімітованих чекових книжок не використовуються.

У чековій книзі вказуються прізвище, ім’я, по батькові власника, номер відділення банку, який видав книжку, кількість чеків, що є в книзі, їх серія та власні номери, номер рахунку, на підставі якого видана чекова книжка, та сума, на яку вона видана.

Дата та термін дії книжки засвідчуються підписами працівників банківської установи та печаткою цієї установи. На кожному чеку вказуються порядковий номер, серія та власний номер чека, а на зворотному боці — номер банківської установи, її місцезнаходження, номер рахунку за вкладом та інші дані, що належать до банківської установи.

Кожен чек має у книжці корінець під тим самим номером. При купівлі товарів власник чекової книжки заповнює чек та корінець до нього. Заповнений чек, не відокремлений від чекової книжки, разом із паспортом представляється касиру як сплату товару. Касир засвідчується в особи власника чекової книжки, звіряє дані з відповідним записом на зворотному боці чека і засвідчує цей підпис своїм підписом, відокремлює чек від книжки, проставляє відбиток штампа магазину на обороті чека із зазначенням дати його прийому (місяць прописом) та розписується.

Залишити коментар:

Site Footer