Авальний кредит

авальний кредит

Авальний кредит (Aval Loan) — це банківський кредит, який надається клієнту для забезпечення його гарантійних зобов’язань у формі поруки за кредитом, платежами, постачаннями тощо.

Авальний кредит — це вид кредитування, у якому банк гарантує платіж за векселем за когось із зобов’язаних за векселем осіб у разі його неспроможності перед законним власником векселя. Вексельне порука (аваль), в силу якого особа (валіст) приймає на себе відповідальність за виконання зобов’язань будь-кого з зобов’язаних за векселем осіб (акцептантом, векселедавцем, індосантом), оформляється або гарантійним написом аваліста на векселі або додатковому аркуші (аллонжі), або видачею окремого документа. Чим більше на комерційному векселі підписів, що гарантують його оплату, тим більшу цінність він становить. Банки заохочують практику поруки за векселем і вважають за краще, щоб на векселях, прийнятих ними до обліку, підпис векселедавця було гарантовано.

Призначення авального кредиту – покриття зобов’язання клієнта, якщо він фінансово нездатний виконати його самостійно. Практично під час виконання одержувачем авального кредиту своїх боргових зобов’язань ліквідні кошти авального кредитора (банку) не використовуються.

Овальний кредит може бути короткостроковим, середньостроковим та довгостроковим. У міжнародній практиці іноді використовують безстрокові авальні кредити.

Формою авального кредиту може бути: кредитна порука, порука за відстроченням фрахту, порука на випадок судового розгляду, гарантія суми, запропонованої на аукціоні, гарантія задатку, гарантія поставок, гарантія оплати податкових зобов’язань або гарантія виконання договірних зобов’язань. У міжнародній практиці авальні кредити можна використовуватиме гарантії коносаментів.

За надання авального кредиту банки беруть плату у вигляді так званих комісійних — відсотка від суми поруки чи гарантії, розмір якої залежить від терміну дії договору з авального кредиту, платоспроможності позичальника, рівня ризику, суми гарантії тощо.

(Див. Акцепт, Банківський кредит, Гарантія, Індосамент).

Залишити коментар:

Site Footer