Акцептне фінансування

Акцептне фінансування (Acceptance Credit) — це форма кредиту, за якої фінансування комерційних операцій, передбачених договором, здійснюється через банки або спеціалізовані фінансові установи шляхом надання постачальнику (продавцю), експортеру або покупцю (виконавцю робіт) або імпортеру раніше обумовленої суми кредиту для авансового фінансування закупівель або продаж товарів.

При акцептному фінансуванні позичальник надає банку або фінансовій установі в заставу як гарантію товарну накладну або інший відповідний товарний документ, що підтверджує факт відправки вантажу, для купівлі якого виданий кредит. Акцептне фінансування широко використовується в міжнародній торгівлі на основі акцептного кредиту шляхом акцепту виставленої йому кредитором витрати.

У міжнародних розрахунках акцептне фінансування часто здійснюється спеціалізованими фінансовими установами — акцептними фірмами. Акцептна фірма є фінансова установа, що спеціалізується на акцептному фінансуванні експортерів, які, стикаючись з труднощами реалізації на зовнішньому ринку закуплених у національних виробників продуктів та виробів, розплачуються за кредити товарними квитанціями.

Використання банківських акцептів на фінансування комерційних операцій відоме як акцептне фінансування. Операції, що кредитуються акцептами, включають імпорт та експорт товарів, зберігання та транспортування товарів між двома зарубіжними країнами, де ні імпортер, ні експортер не є місцевими компаніями, а також імпорт та експорт товарів між двома компаніями у своїй країні.

Банківські акцепти продаються на дисконтній основі так само, як векселі та інші комерційні папери. Ставка, яку банк нараховує клієнту за випуск банківського акцепту, залежить від ставки, за якою банк розраховує продати акцепт на вторинному ринку. До цієї ставки додається комісія.

(Див. Акцепт, Банківська тратта, Міжнародні розрахунки).

Залишити коментар:

Site Footer