Пов’язаний кредит – Кредит, що видається з додатковим застереженням, що пов’язує умовою, тобто. не лише умовою своєчасного повернення позики та виплати відсотків за нею, а й додатковими умовами, що висуваються кредитором. Наприклад, цільовий кредит із зазначенням призначення його використання є «пов’язаним» особливими умовами його застосування лише за цільовим призначенням.
Пов’язаний кредит – позика, надання якої залежить за договором від певних додаткових умов. Наприклад, від використання грошових коштів, що надаються.
Зазвичай кредит, що видається певні мети, обходиться позичальнику дешевше, ніж позику невизначені мети, оскільки банк знає, потім будуть витрачені позичені кошти, та її ризик менше. Крім того, позичальник у цьому випадку зазвичай може претендувати на велику суму кредиту.
Приклади пов’язаних кредитів: – підприємство купує автотранспортні засоби; компанія купує ділову нерухомість, обладнання своєї діяльності, засоби виробництва; торгове підприємство бере кредит на закупівлю певної номенклатури продукції.
Якщо підходити до пов’язаного кредиту з економічної точки зору, то до нього можна також віднести різні види кредитування цільового призначення: кредити на придбання обладнання, векселів, кредити на відшкодування тимчасового дефіциту оборотних коштів, на потреби споживача та ін. Іншими словами, пов’язаний кредит може оформити як підприємство на вдосконалення свого виробництва, і фізична особа придбання побутової техніки. Незважаючи на його цільове призначення, експерти вважають, що пов’язаний кредит належить до міжнародного кредитування, ніж до звичайного.
Наприклад, дуже часто пов’язані кредити видають країнам, що розвиваються, на тривалі терміни і під високі відсотки. У цьому виставляються деякі додаткові умови. Такі кредити надаються безпосередньо на оплату товарів та послуг із країни-кредитора. Цей метод кредитування вигідний насамперед країні-кредитору, яка, крім розширення ринку збуту своєї продукції, ще пред’являє до позичальника додаткові умови та обмеження.