Іноземне страхування є одним з основних елементів зовнішньої торгівлі та в умовах товарного виробництва стає найбільш зручним інструментом для швидкого відшкодування збитків та втрат у процесі виробництва, транспортування та використання продукції. Специфіка зовнішньої торгівлі та міжнародних торгових контрактів зумовлює специфіку іноземного страхування.
Історично склалося, що основним видом іноземного страхування стало страхування експортно-імпортних та каботажних вантажів. Організації, що експортують товари протягом тривалого часу, а також імпортують масові товари, вважають за краще укладати договір страхування у формі відкритого, або генерального полісу. Такий договір покриває всі перевезення вантажів даного страхувальника протягом року або тривалішого періоду.
Експортні вантажі страхуються у іноземній валюті. При цьому у разі збитку на експорт іноземний покупець отримує від страховика відшкодування у валюті, що дозволяє йому негайно провести доставку пошкодженого або втраченого вантажу.
Значне місце у іноземному страхуванні займає страхування морських судів (див. Морське страхування). Страхуванням покриваються всі ризики як щодо самих судів (каско), і відповідальність судновласників. Страхування за полісами «каско» включає такі категорії ризиків: ризики, яким піддаються судна у будівництві та на ремонті на іноземних верфях, науково-дослідні судна, арктичні та антарктичні експедиційні та деякі інші категорії судів.