Корпоративний кодекс банку – Внутрішній документ, що регламентує взаємини з клієнтами, а також між співробітниками кредитної організації.
Сучасний менеджмент передбачає три моделі управління колективом: авторитарну систему, коли співробітникам спускаються розпорядження зверху і вони виконують, економічну, коли він створюються процедури матеріального стимулювання персоналу, і ціннісну, тобто. засновану на певних принципах та правилах. Причому остання нині вважається найперспективнішою.
В основу ціннісної системи закладено корпоративну культуру, яка визначає:
- визнані у створенні цінності;
- стандарти керування;
- політику щодо персоналу;
- правила поведінки;
- соціальні, комунікативні та моральні норми, ритуали;
- корпоративну стилістику тощо.
Для того, щоб втілити ці ідеї на практиці, створюється корпоративний кодекс — програма дій, із прийняттям якої з’являється можливість прогнозування взаємодії співробітників та клієнтів.
Корпоративний кодекс банку – не юридичний документ. У ньому декларуються добровільні зобов’язання банку перед клієнтами та співробітниками, а також, навпаки, зобов’язання персоналу щодо кредитної організації та тих, хто користується її послугами.
Крім того, у корпоративному кодексі можуть прописуватись процедури взаємодії з акціонерами банку, державними органами, засобами масової інформації.
Корпоративний кодекс, з одного боку, регламентує дії працівників у різних ситуаціях, з іншого — гарантує дотримання правил усіма сторонами та задає прозорі, зрозумілі для всіх критерії оцінки діяльності та поведінки. Співробітники повинні розуміти, що Кодекс — це стандарт, якого необхідно дотримуватися неухильно. Сам собою стандарт — досить жорсткий норматив, але якщо у компанії допустимі кілька варіантів поведінки в тій чи іншій ситуації, то це повинно обумовлюватися та прописуватися окремо.
Основна мета створення корпоративного кодексу – зробити взаємини з клієнтами і всередині організації прозорішими, що зрештою служить виконанню її місії.