40 порад, як зігрітися у квартирі, якщо немає опалення

Ця зима буде найскладнішою у плані опалення за останні десятиліття. У найкращому разі, у квартирах буде 16-18 градусів, замість звичних нам 22-24 градусів, а в гіршому опалення не буде взагалі. Тому наше завдання підготуватися до непростої зими наперед як морально, так і фізично. У цій статті розглянемо, що потрібно зробити, щоб зігрітися в будинку, коли слабке опалення або його зовсім немає.

Підготуйте будинок до зими

1. Утепліть стіни зовні. Саме через них губиться до 60% всього корисного тепла.

2. Якщо у вас є промерзаюча стіна, її потрібно ізолювати пінополістирольними листами, зашитими гіпсокартоном. Зверху використовувати пробкову настінну плитку або пробкові шпалери.

3. Утеплюйте вікна та двері (Наприклад, за допомогою спеціального ущільнювача). До 15% тепла губиться через скло губиться і до 20-30% – через щілини у дверях та вікнах. Тому, виявивши щілини, обробіть їх герметиком або хоч би скотчем. По периметру дверної коробки прокладіть теплоізоляцію.

 

4. Якщо у вас не стоять склопакети, а звичайне одинарне скло, використовуйте для утеплення пухирчасту пакувальну плівку. Вона складається з бульбашок повітря та її легко прикріпити на змочене водою скло та притиснути до нього плівку. Це допоможе знизити тепловтрату на 50%.

5. Наклейте на шибки теплозберігаючу плівку.

6. Встановіть тепловідбивні екрани між батареями та стіною. Можна купити готові варіанти або створити самотужки. Для цього потрібно взяти будь-яку фольгу (хоч будівельну, хоч харчову) та прикріпити її до пінопласту.

7. Чим менше вологості у кімнаті, тим тепліше буде. Із зайвою вологою допомагає боротися силікагель. Подушечки з ним ви зустрічали у коробках із взуттям. Купуйте силікагель у мішах і поставте в кімнаті, щоб він вбирав у себе вологу. Або використовуйте професійне осушувачі повітря.

8. Постеліть килими та доріжки на підлогу. Також килими можна повісити на стіни, як це робили наші бабусі. Це запобігає втраті тепла і знизить рівень шуму в квартирі на 20-30%. До того ж, набагато приємніше ходити по теплому пухнастому килиму, ніж по холодній підлозі.

 

9. Використовуйте штори, щоб не допустити втрати тепла або навпаки, щоб впустити тепло. Щоб повітря в приміщенні не охолоджувалося, завісьте вікна щільними шторами так, щоб вони не закривали батареї, а доходили до підвіконня. Можна створити другий шар штор із ковдри, покривала або пледа і розмістити між вікном та звичайними шторами. Це дозволить залишити холодне повітря між вікном та шторою та не дозволить йому охолоджувати кімнату. Відкривайте штори в сонячний день, щоб запустити світло та тепло. Промені сонця потраплять у кімнату, відіб’ються від стін і розсіються по всьому приміщенню. Так, вдень можна підвищити температуру в квартирі на один-два градуси.

10. Встановіть туристичний намет у кімнаті. Це допоможе зберегти тепло вночі, заощадити електрику та зменшити витрати на опалення майже наполовину. У Кореї цілі сім’ї сплять усередині наметів у своїх будинках, щоби зберегти тепло. Деякі з них ставлять намети поверх ліжок, інші використовують намет не тільки для сну, а й для того, щоб дивитися телевізор. Вони встановили її посеред вітальні, і в ній завжди підтримується температура порялка 24 градусів, хоча у вітальні прохолодно. Особливо задоволені діти, які люблять халабуди, намети та різні будиночки.

Що потрібно купити до зими?

1. Біокамін. Йому не потрібний димар, тому що його паливо – етанол. Це гарний варіант для обігріву однієї кімнати у квартирі.

 

2. Обігрівач, конвектор або тепловентилятор. Відмінний спосіб зігрітися і обігріти кімнату, але дорогий через велику витрату електроенергії.

3. Термопот, електроплиту чи мультиварку (Якщо у вас їх ще немає). Якщо раптом не буде газу, ви зможете приготувати їжу та напої та зігрітися.

4. Газовий пальник з балоном на випадок, якщо не буде електрики. За допомогою такого пальника ви зможете і їжу приготувати, і воду нагріти, а ще вона гріє приміщення. Можна придбати туристичні спиртівки.

5. Сухий спирт. Він недорогий, але з його допомогою прямо на конфорці газової плити можна закип’ятити води, розігріти чи зварити щось кілька днів точно. Це на випадок, якщо не буде ні газу, ні електрики.

6. Свічки. Вони також хоч трохи, але гріють. Особливо якщо розставити їх по кілька штук разом, так вони дають більше тепла і світла.

 

7. Грелки. Краще кілька та різних. Звичайні гумові грілки наповнюються водою, ними можна як самим зігрітись, так і зігріти постіль. Мікрохвильові грілки можна зробити самим чи купити. Вони виглядають як м’які іграшки, усередині яких висушена лаванда, зерно чи інші натуральні інгредієнти. Потримайте її кілька хвилин у мікрохвильовій печі, і ви довго відчуватимете її тепло. Також зверніть увагу на хімічні грілки є як багаторазові, так і одноразові. При температурі -10 градусів морозу вони не дуже допоможуть. Але ноги зігріють, а це якраз те, що треба тримати у теплі, коли холодно. Електрогрілка теж чудовий помічник для обігріву ліжка та тіла людини. До речі, якщо грілки немає, альтернативою можуть стати звичайні пластикові пляшки. Від гарячої води їх підкорить, але ліжко вони зігріють. Для рук є каталічні грілки та грілки-муфти.

8. Теплий одяг. Термобілизна, флісові штани та кофту, вовняні шкарпетки, теплі хутряні або ультрасучасні USB-тапочки, можна уггі, валянки.

9. Постільна. Купуйте додаткові ковдри. Спати під кількома їдами тепліше. Можна стару вовняну ковдру постелити на матрац, так буде тепліше. Купуйте байкову або махрову постільну білизну. Електропростирадло та електроковдру на любителя. За відгуками одні від них у захваті, інші терпіти їх не можуть і спати теж не можуть, тому вирішуйте самі потрібні вони вам чи ні.

10. Світильник на батарейках та/або, світлодіодну лампу, яка заряджається від розетки, але має акумулятор і може світити багато годин без заряджання. Якщо не буде електрики, то хоч би буде світло. Не зайвим буде купити павербанк на випадок, якщо не буде світла, щоб зарядити телефон, планшет чи лампу.

Як зігрітися у квартирі, якщо немає опалення: 10 порад

Пам’ятайте, що у великій квартирі ефективніше зігріти себе, а не повітря довкола.

1. Більше рухайтесь – Найпростіший спосіб швидко зігрітися. Навіть легка 15-20 хвилинна зарядка допомагає подолати холод, а заразом бадьорить і піднімає настрій. Також можна танцювати, стрибати, присідати, віджиматися.

2. Гаряча їжа та напої. Найкраще зігріє чашка чорного або імбирного чаю, компоту, какао чи гарячого шоколаду. Продукти, що мають зігріваючі властивості, це чорний і червоний мелений перець, кориця, імбир, солодкі фрукти, а також горіхи, овочі, сир, курага та банани.

3. Найчастіше готуйте. Кухня, на якій включена плита, особливо духовка – одне з найтепліших місць будинку, коли немає опалення, тому під час готування ви точно менше мерзнутимете. Якщо ви щось печете, після завершення залиште духовку відчиненою. Залишайте включеними конфорки на плиті, це теж обігріє приміщення. Але слідкуйте, щоб діти та тварини не заходили на кухню з увімкненим вогнем.

4. Увімкніть лампи розжарювання. Однак тут допоможуть лише класичні лампочки, що випускають до 95% енергії у вигляді тепла. Світлодіодні та люмінесцентні лампочки не зможуть зігріти кімнату.

5. Якщо у вас є доондиціонер, а на вулиці не мороз, то сміливо вмикайте йогоЩоб він працював на 25-27 градусів, прилад діятиме в режимі нагрівання і підніме температуру в кімнаті. А якщо у вас якісна інверторна спліт-система, то холод вам не буде страшний.

6. Намагайтеся багато часу перебувати в найменшій кімнаті, а інші кімнати закрийте.

7. Спати теж краще всім разомТак ви точно не замерзнете вночі. Після сну застилайте постіль та накривайте ковдрами, пледами, щоб вона не промерзала.

8. Нерідко відсутність опалення супроводжується ще й повною відсутністю гарячої води. Але якщо вона таки є, то ванна або душ – Прекрасна можливість як слід зігрітися. Головне, після гарячих водних процедур одягайтеся тепло та сушіть волосся, інакше можна застудитися. Після гарячого душу залиште двері ванни відчиненими. Можна залишати ванну кімнату відкритою під час душу і ванною. Гаряче вологе повітря швидко підвищить температуру у сусідніх кімнатах. Мінус цього способу в тому, що за півгодини все тепло остаточно випарується.

 

9. Якщо прийняти душ чи ванну немає можливості, робіть гарячі ванни для ніг і рук. Після водних процедур нанесіть на шкіру лосьйон або олію. Такі склади діють як ще один шар тонкого одягу.

10. Спіть у шкарпетках під кількома ковдрами. Перед тим, як лягти в ліжко, прогрійте її грілками, пляшкою з гарячою водою або електропростирадлом. Для сну вибирайте флісові кігурумі, фланелеві піжами, вони добре тримають тепло. Можна надягати на ніч шапку і шарф, вони добре зігрівають найменш захищені частини тіла.

11. Вдома одягайтеся за принципом капусти – у кілька шарів. Наприклад, перший шар – синтетична термобілизна, другий – тепле або вовняне термо, є таке – з вовни лами або овець, але його надягати не на шкіру; далі – фліска чи щось інше, а після цього – щільний одяг. Можна згори одягати теплий довгий халат

12. Ноги мають бути в теплі завжди. Перед тим, як одягнути теплі шкарпетки, ноги можна розтерти спиртовим розчином або кремом, що зігріває. Щоб швидше зігрітися, перебуваючи в квартирі, можна насипати в шкарпетки гірчичного порошку або приклеїти на плечі гірчичний пластир.

13. Зробіть своїми руками пальник-спиртування (Погляньте з ютубі інструкцію) або ж печу-свічкуяк у відео нижче.

14. Зробіть обігрівач із керамічного горщика. Якщо над звичайною свічкою, що горить, підвісити квітковий горщик з кераміки, це може допомогти трохи зігріти кімнату. Завдяки нагріванню об’єкт сприятиме підняттю тепла до стелі, дещо відрегулювавши температуру в приміщенні. Також можна зробити обігрівач із кількох керамічних горщиків.

15. За допомогою фена можна зігріти ліжко, тіло чи взуття. Але не накривайте пристрій ковдрою, інакше він може перегрітися і спалахнути!

16. Насипте 1-2 кг звичайної солі на лист і поставте його в духовку. Увімкніть мінімальну температуру, прикрийте дверцята духовки наполовину. І тепло, і не чад, навіть голова не заболить.

17. Якщо ви довго сидите, використовуйте плед або шаль. Коли ми довго не рухаємося (сидимо за комп’ютером, дивимося телевізор), то замерзаємо, незважаючи на те, що на нас одягнена термобілизна та інший одяг. Тому загортайтеся в вовняний або флісовий плед, накидайте шаль на плечі та спину.

 

18. Привчіть собаку чи кішку спати у вас у ногах. Вихованець, на відміну від грілки, що швидко остигає, буде гріти вас всю ніч.

19. Обійміть когось. Давно доведено, що контакт із тілом будь-якого теплокровного (назвемо це так) допомагає зігрітися. Причому найбільш ефективним вважається спосіб «шкіра до шкіри», оскільки він покращує процес тепловіддачі та сприяє рівномірному розподілу тепла.

20. Думайте про літо. Ви можете не вірити, але вчені довели, що мозок здатний керувати температурою тіла. Отже, якщо хочете зігрітися, подумайте про те, як ви провели б літній день на березі, наприклад, Індійського океану, або згадайте відчуття гарячого піску під ногами. Ну що, вже тепліше?

І насамкінець, ще одне корисне відео, як зігрітися без опалення:

Олена,

Залишити коментар:

Site Footer