Закриття позиції

Закриття позиції (Unwinding) –

  1. Завершення розрахунків.
  2. Процедура, що застосовується в клірингових та інших розрахункових системах, у яких розрахунки з переведення цінних паперів чи коштів здійснюються на нетто-основі, наприкінці циклу обробки.

До того часу, поки всі учасники не виконають своїх розрахункових зобов’язань, всі переклади є умовними. Якщо учасник не може здійснити розрахунок, то всі умовні переклади за його участю (або їх частина) виключаються із системи, а розрахункові зобов’язання за переказами, що залишилися, перераховуються. Така процедура застосовується, щоб уникнути перенесення нестачі ліквідності та збитків, обумовлених нездатністю здійснити розрахунки, на інших учасників і може в крайньому випадку призвести до значних та непередбачуваних системних ризиків. Також називається закриттям позиції під час розрахунку.

Закриття позиції — припинення сукупності прав та обов’язків по відкритій позиції внаслідок виконання термінового інструменту або заліку.

Закриття позиції – Проведення фінансової операції, зворотної раніше здійснюваної, з метою її компенсації.

Закриття короткої позиції (short covering) — купівля товарів, раніше проданих із відкриттям «короткої» позиції, у результаті відкрита позиція закривається. Дилер з біржових товарів, цінних паперів чи іноземної валюти розраховує закрити «коротку» позицію шляхом придбання товару за ціною, нижчою від тієї, якою він його продав, тобто. отримати прибуток. Дилери зазвичай закривають «короткі» позиції у випадках, коли очікується зміна цінової тенденції над ринком чи коли ринку вже спостерігаються пожвавлення і зростання цін.

(Див. Кліринг, Клірингова система, Клірингова вимога).

Залишити коментар:

Site Footer