VISA COPAC

VISA COPAC (COPAC – Chip Off-line Pre-Authorised Card) – платіжна картка зі збереженою сумою, продукт асоціації Visa Internl.

VISA COPAC орієнтована на країни з ринком роздрібних банківських послуг, що розвивається, і поганими комунікаціями. Під час запису суми на картку вона відповідним чином зазначається на рахунку як сума, операції, в межах якої авторизовані. Дебетування рахунки здійснюється лише на суми скоєних операцій після отримання інформації про них.

VISA COPAC базується на двокартковій технології UEPS (Universal Electronic Payment System), що передбачає використання карток власників (покупців) та карток торговців. При виконанні операції на картах покупця та торговця здійснюються обмін повідомленнями через POS-термінал та взаємна автентифікація. Після виконання операції сума, що зберігається на карті власника, зменшується на суму операції, а на карті торговця записується інформація про операцію. Безпека, що забезпечується даною технологією, значно вища, ніж за традиційної технології, оскільки обмін інформацією між картами виробляється у зашифрованому вигляді.

Карта VISA COPAC пов’язана з банківським рахунком або кредитною лінією, відкритою клієнтові у банку-емітенті. В основі використання картки VISA COPAC лежить технологія попередньої авторизації: вся сума коштів, яку клієнт може витратити по карті, заморожується на його рахунку та заноситься на згадку про карту. Зв’язок із банком-емітентом при дебетуванні картки не потрібен, оскільки заморожені кошти не можуть бути зняті клієнтом з рахунку або використані будь-яким іншим чином, минаючи картку VISA COPAC. Обсяг коштів, що авторизуються (ліміт авторизації) визначається угодою клієнта з банком емітентом. На авторизовану суму можуть нараховуватись відсотки.

У точках дебетування проводиться взаємна автентифікація карток клієнта та продавця, а також ідентифікація клієнта (за допомогою PIN-коду). Сума покупки віднімається з залишку авторизованих коштів на карті клієнта та заноситься на згадку про карту продавця. Запис на карті продавця є електронним зобов’язанням платежу з боку банку-емітента картки. Клієнт обов’язково отримує квитанцію про транзакцію, що містить такі дані:

  • Номер картки;
  • суму транзакції;
  • дату;
  • ідентифікаційний код торгової точки;
  • код та номер транзакції.

Копія квитанції залишається у продавця. Зобов’язання платежу може бути передане емітенту терміналом торгової точки через процесинговий центр під час сеансу зв’язку у режимі он-лайн. Якщо ж термінал не має каналу зв’язку з процесинговим центром, картка продавця може бути “інкасована” в будь-якому іншому, що бере участь у системі фінансової установи, що має зв’язок із процесинговим центром.

Подальші взаєморозрахунки здійснюються за стандартною процедурою, прийнятою в системі VISA, через мережу VISA Net або національну клірингову систему (якщо є).

У системі VISA COPAC передбачено процедуру віддаленого поповнення картки через спеціальні термінали та, у деяких випадках, банкомати. При цьому сума, що перераховується (або вноситься готівкою) клієнтом, додається до залишку авторизованих коштів на картці і резервується на його банківському рахунку. При знятті готівки за карткою VISA COPAC відбувається пряме дебетування рахунку клієнта на суму, що знімається.

Залишити коментар:

Site Footer