Система грошових переказів

Система грошових переказів — фінансовий посередник, який надає послуги з проведення платежів, які надаються переважно приватним особам без відкриття розрахункового рахунку.

Системи грошових переказів є певну альтернативу традиційному платежу через банки. Особливість регулювання діяльності кредитних організацій, яким виявляється складним з юридичної та фінансової точки зору відкриття великої кількості самостійних підрозділів у різних містах та країнах, утворила нішу, яка і була заповнена об’єднаннями банків та приватних компаній.

На відміну від традиційних кредитних установ системи грошових переказів зазвичай мають широку мережу представництв.

Друга істотна відмінність – ці системи найчастіше орієнтовані на здійснення трансакцій без відкриття розрахункових рахунків, що спрощує процедуру для клієнтів та скорочує документообіг.

Насправді системи грошових переказів працюють за наступною схемою. Клієнт приходить до компанії або банку — учасника системи грошових переказів, заповнює заявку, вносить через касу гроші та отримує секретний код. Назвавши його в іншому регіоні, можна вже за лічені хвилини отримати відправлену суму.

Платою за простоту і доступність системи грошових переказів служить їх вищу (проти традиційними платежами між банками) вартість, що у середньому становить від 2% до 6% від суми.

Вважається, що користувачі послуги — трудові мігранти. Найбільший оборот у російських системах грошових переказів посідає платежі до найближчих країн, такі як Україна, Білорусь, Таджикистан. Проте нині найвищими темпами розвивається кількість внутрішніх трансакцій між містами.

Існує велика кількість платіжних систем, через які здійснюється грошовий переказ. Вони відрізняються методом перекладу, швидкістю та, відповідно, тарифікацією за послуги. В останні роки все більшого поширення набувають грошові перекази, що здійснюються за допомогою банківських карток, а саме переведення з картки на картку. Їх ще інакше називають p2p переклади або card to card.

Найбільш відомі учасники ринку – такі системи грошових переказів як UNIStream, “Анелік”, “Золота Корона – Грошові перекази”, Мigom, MoneyGram, “Аллюр”, “Бліц”, InterExpress, Contact, “Лідер”, Blizko, “Швидка Пошта” , Western Union, Coinstar (Travelex) Money Transfer, КіберГроші, PrivatMoney.

Крім цих компаній традиційним учасником сегмента є Пошта, що має свої представництва у всіх навіть найвіддаленіших регіонах.

Для того, щоб скористатися системою грошових переказів, необхідно, по-перше, вибрати ті з них, які мають підрозділи у місті, де передбачається отримання грошей. По-друге, порівняти комісії за трансакції, т.к. можуть істотно відрізнятися.

Грошові перекази можуть здійснюватися в межах однієї держави – такий переказ коштів вважається внутрішнім. Якщо кошти відправляються за кордон (наприклад, у США) — такий грошовий переказ вважається зовнішнім або транскордонним. Відповідно, грошові перекази в другому та інших випадках переказів за кордон можуть здійснюватися в іноземній валюті, або після отримання проводиться обмін євро, доларів та інших валют на місцеву валюту. Транскордонні грошові перекази служать деяких країн значним, котрий іноді основним, джерелом доходу. Міжнародні грошові перекази, зазвичай, виділяються на окремий фінансово-економічний клас і називаються римессами.

Залишити коментар:

Site Footer