Отже, для початку варто з’ясувати значення термінів «арбітраж» та «трафік», щоб надалі розуміти, про що йдеться і не плутатися у поняттях. По-перше, арбітраж – поняття як юридичного характеру (арбітражні суди), а й економічного. У економіці арбітраж, якщо максимально спростити значення слова – це події, створені задля отримання прибутку, з різниці в ціні. Якщо ще простіше – купив дешевше сьогодні, а продав дорожче завтра.
Трафік же, у свою чергу, – це кількість людей, які відвідали ваш сайт у ту чи іншу одиницю часу (найчастіше береться 24 години). Поєднавши два цих поняття (арбітраж трафіку) отримуємо процедуру перенаправлення трафіку з одного ресурсу до іншого. При цьому мається на увазі саме монетизація трафікуяк кінцева мета процедури зливу трафіку. Якщо вам пропонують, скажімо, 5к трафіку за 20 доларів, це означає, що вам пропонують 5000 людей, які відвідають ваш сайт.
Трафік продають на спеціальних біржах, яких в Інтернеті багато, але не всі вони надають якісні послуги. Інші біржі можуть спрямовувати на ваш сайт великий відсоток роботів, а не справжніх відвідувачів, через що конвертація буде низькою, а, отже, і прибутку вам не бачити. При цьому сама процедура купівлі трафіку максимально проста: ви просто створюєте рекламу, додаєте url свого сайту і простежуєте, щоб ваш баланс був поповнений, все інше за вас буде зроблено автоматично.
Постає наступне питання: як же після зливу монетизувати трафік? Досвідчені люди, які займаються арбітражем трафіку та уважно стежать за змінами у даній сфері, радять перепродавати трафік партнерським програмам. Ви купуєте десь 2к трафіку, скажімо, за 5 доларів, зливаєте його партнерській програмі, зі злитої тисячі, наприклад, 20 людей відправили смс, з яких ви отримаєте по 2 долари, разом прибуток – 40 доларів, при спочатку витрачених п’яти. Зовсім добре.
Таким чином, способи заробити на арбітражі трафіку можна розділити на кілька видів: по-перше, це мережі, які працюють за принципом cost per action. Інакше кажучи, оплата провадиться за якусь досконалу дію (інстал, реєстрація нового гравця тощо), по-друге, це деякі онлайн магазини та сервіси, які готові відраховувати відсоток за кожного наведеного вами покупця . Особливо це поширюється на магазини, які продають якийсь специфічний товар або просто ще мало “розкручені”. Далі, це партнерські програми, які відраховують вам відсоток від кожної людини, яка відправила смс або внесла свій номер на запит партнерської програми, за умови, що вона прийшла від вас. За таким же принципом працюють і онлайн казино – ви залучаєте клієнта, він реєструється, приносить прибуток, вам відраховуються відсотки.
Як залучати відвідувачів на ваш сайт, вирішувати лише вам – це може бути контекстна реклама, реклама у всіх можливих соцмережах, банерна реклама – і все, що прийде вам на думку. Важливо правильно побудувати свою рекламну кампанію, щоб її не заблокував рекламодавець з тих чи інших причин.
Таким чином, запорука вашого успіху в отриманні прибутку – постаратися витратити на рекламу менше, ніж вам належить за партнерською програмою.
Щоб уникнути ризиків невдалої реклами або звести їх до мінімуму, вам необхідно буде контролювати конверсію , тобто, скільки відвідувачів ви в змозі залучити, а отже, відслідковувати цільову аудиторію, на яку в основному ви орієнтуватиметеся, оскільки саме цей сегмент і принесе вам прибуток.
Можна говорити про те, що арбітраж трафіку – це певний спосіб заробітку, який вимагає не тільки швидкого реагування, але також вкладення власних коштів, грамотного вибору партнерської програми та вміння чітко продумати свою рекламну кампанію. При цьому, зазначимо, що досвід приходить з часом і краще розпочинати свої експерименти в області арбітражу трафіку з невеликих проектів, які допоможуть вам відчути даний бізнес та отримати знання та вміння, які стануть у нагоді в майбутньому. Не варто сподіватися, що ви знайдете нескінченне джерело прибутку – це навряд чи можливо в арбітражі трафіку. Вам потрібно швидко орієнтуватися у запропонованій ситуації та вміти розбудовуватися.