Рівень безробіття

Рівень безробіття – Відсоток безробітних від загальної кількості цивільної робочої сили. Насправді визначити рівень безробіття досить складно, оскільки неможливо отримати точні дані про кількість безробітних. Наприклад, деякі люди офіційно не реєструються як безробітні і, отже, не потрапляють до їх числа.

Для кожної країни існує офіційні дані щодо допустимих для економічного зростання розмірів безробіття. Рівень безробіття змінюється під впливом циклічного характеру розвитку.

Рівень безробіття характеризує стан економіки країни. Відповідно до сучасних уявлень економістів, рівень безробіття 4-5% вважається нормою. Низьке безробіття (2-4%) свідчить про період підйому, високе (7% і вище) говорить про спад.

Рівень безробіття – кількісний показник, що дозволяє порівняти безробіття для різної чисельності населення (для різних країн або для різних періодів однієї й тієї ж країни). Рівень безробіття розраховується як відношення числа безробітних до загальної чисельності економічно активного населення або до чисельності групи населення, що цікавить (безробіття серед жінок, молоді, сільського населення тощо). Найчастіше виявляється у відсотках. Найвищий у світі рівень безробіття у Зімбабве (95% населення), друге місце – Ліберія (85% населення), третє – Демократична Республіка Конго (78% населення).

Рівень безробіття одна із ключових макроекономічних індикаторів. Таким чином, опублікування даних про зниження рівня безробіття призводить до зростання ринку акцій, а про підвищення – до стагнації та падіння котирувань. З іншого боку, при зниженні безробіття відбувається зміцнення національної валюти.

Проте надто низький рівень безробіття веде до збільшення оплати праці і, отже, до інфляції, що тягне у себе зростання відсоткові ставки у майбутньому.

Крім економічної ситуації, на рівень безробіття також впливають система оподаткування, розмір встановленої законом мінімальної оплати праці, рівень соціальної допомоги, розвиток профспілкового руху та інші фактори.

Залишити коментар:

Site Footer