PayPass

PayPass – Система безконтактних платежів міжнародної платіжної системи MasterCard Worldwide. Створено насамперед для прискорення та спрощення процесу оплати покупки. PayPass – це безконтактна технологія, за допомогою якої можна робити покупки в один дотик. Достатньо піднести картку з логотипом PayPass до зчитувального пристрою на касі і покупка буде оплачена.

При розрахунку з касиром карткою, оснащеною технологією PayPass, достатньо притулити її до спеціального терміналу PayPass і висловити свою згоду оплатити покупку, для чого немає потреби діставати картку з кишені, сумки, гаманця або іншого місця її зберігання. Ця технологія може застосовуватись на будь-яких картах, у т.ч. та з магнітною смугою.

Технологія PayPass – це, просто кажучи, безконтактний інтерфейс для вже існуючих карт. Фактично це мікросхема з антеною, яка вбудовується в існуючу пластикову картку і залежно від того, де така картка використовується, визначає, з яким платіжним додатком взаємодіє дана карта. Мікропроцесор з платіжною функцією MasterCard PayPass може бути вставлений у наручний годинник, як це було зроблено в Тайвані, в брелоки (США, Іспанія, Туреччина), в мобільні телефони або будь-які предмети, які людина звикла носити з собою щодня.

Під час оплати карткою PayPass не потрібно ставити підпис на чеку або вводити ПІН-код, якщо сума покупки невелика.

PayPass є зручною альтернативою готівки, що дозволяє швидко, безпечно і просто здійснювати дрібні щоденні покупки. Тепер, купуючи, споживачам не доведеться мучитися з купюрами та монетами, а також не потрібно буде проводити картку через зчитувач або підписувати чеки. Для здійснення транзакції споживачеві досить просто торкнутися картою, що підтримує технологію PayPass спеціально обладнаного терміналу.

PayPass

Карти MasterCard містять спеціальний логотип PayPass і завдяки наявності в них радіочіпа дозволяють здійснювати безконтактні платежі до певної суми без автентифікації утримувачем картки. У країнах єврозони такі операції обмежуються 25 євро, 15 дол. у США, у Великій Британії 30 фунтами стерлінгів, 50 злотих у Польщі, а в Росії – 1000 рублів. У деяких банках-емітентах за бажанням клієнта така сума може бути зменшена. З проведенням операції з PayPass можливе списання та суми вище встановленого обмеження, але в таких випадках після операції від власника картки можуть вимагати автентифікацію за допомогою підпису чека або введення PIN-коду – метод залежить від налаштувань конкретної картки, що встановлюються банком-емітентом. У деяких країнах (наприклад, Німеччина, Австрія, Росія) при перевищенні ліміту операції для PayPass можливе підтвердження операції ПІН-кодом, в інших регіонах таке не допускається – у такому випадку при перевищенні ліміту операції можна здійснити оплату звичайним контактним способом. З технологією PayPass випускаються як кредитні, так і дебетові картки: MasterCard PayPass та Maestro PayPass.

При виконанні оплати з використанням PayPass сума операції буде або списана з рахунку (при оплаті банківською карткою), або повинна бути внесена заздалегідь (передоплачене використання) на особовий рахунок, наприклад, мобільного телефону (при оплаті не карткою). Оскільки зв’язок між карткою та терміналом не обов’язково повинен бути контактним, то замість картки може використовувати щось інше: брелок, оснащений наклейкою з міткою RFID, мобільний телефон з NFC і т.д.

Вперше карти з технологією PayPass з’явилися у США у 2002 році.

Залишити коментар:

Site Footer