Ощадна книжка

Ощадна книжка (Savings Book) — документ, що підтверджує внесення фізичною особою грошових коштів на її рахунок за вкладом відповідно до договору банківського вкладу.

У ощадній книзі вказуються найменування і місцезнаходження банку, номер рахунки за вкладом, і навіть всі грошові суми, зараховані з цього приводу і списані з рахунку, і навіть залишок коштів у рахунку на даний момент пред’явлення ощадної книжки в банк.

Відомості про вклад, зазначені у ощадній книжці, є підставою для розрахунків по вкладу між банком та вкладником.

Видача вкладу, виплата відсотків за ним та виконання розпоряджень вкладника про перерахування коштів з рахунку за вкладом іншим особам здійснюються банком при пред’явленні ощадної книжки.

Ощадна книжка може бути іменною або на пред’явника.

Під іменною ощадною книжкою розуміється ощадна книжка, через яку декларація про отримання вкладу, і навіть відсотків із цього вкладу має лише зазначене у ній особа. Право отримання вкладу по іменної ощадної книжці може бути передано іншій особі. Якщо іменна ощадна книжка втрачена або приведена в непридатний для пред’явлення стан, банк за заявою вкладника видає йому нову іменну ощадну книжку або на вимогу вкладника виплачує йому залишок суми на його рахунку за вкладом та належні вкладнику відсотки.

Під банківською ощадною книжкою на пред’явника розуміється ощадна книжка, через яку декларація про отримання вкладу, і навіть відсотків із цього вкладу має обличчя, пред’явило цю ощадну книжку. Банківська ощадна книжка на пред’явника є цінним папером. Відновлення прав за втраченою банківською ощадною книжкою на пред’явника здійснюється у порядку, передбаченому для цінних паперів.

Варто зазначити, що сьогодні більшість фінансових установ при відкритті депозиту ощадну книжку не оформляють (це не є обов’язковою вимогою до банку), а укладають із вкладником лише договір банківського вкладу. У такому разі кредитна організація у згаданому договорі повинна це обумовити та визначити інший механізм посвідчення грошових коштів, що вносяться.

Крім того, у такому разі вкладнику до закінчення терміну зберігання вкладу слід зберігати всі прибуткові та видаткові ордери щодо руху коштів на депозитному рахунку. Ці документи допоможуть при вирішенні спірних ситуацій із банком.

(Див. Банківський внесок).

Залишити коментар:

Site Footer