Квотне перестрахування — перестрахування на основі квоти, оформляється квотним договором, за яким страхова компанія передає у перестрахування у погодженій з перестраховиком частці всі без винятку прийняті на страхування ризики за певним видом страхування або групою суміжних страхувань.
Перестраховику передається належний йому платіж (страхова премія), і він відшкодовує цеденту у тій же частці всі оплачені ним відповідно до умов страхування збитків.
Оскільки страхові суми за деякими ризиками можуть бути значними, участь перестраховика зазвичай обмежується певним лімітом відповідальності щодо одного ризику.
Передаючи ризики у перестрахування, цедент має право на комісію на свою користь, яка залежно від виду страхування може коливатись у межах 20-40% брутто-премії, а також на участь у певному відсотку у прибутку перестраховика, отриманого ним прийнятих у перестрахування ризиків.
Беручи до уваги характер квотного перестрахування, прийнято констатувати, що перестраховик повністю поділяє долю компанії, що передає. Основний недолік квотного договору — необхідність передавати в перестрахування здебільшого невеликі і, отже, ризики, що не становлять серйозної небезпеки, які при інших формах перестрахування передавальна компанія могла б тримати на власній відповідальності, зберігаючи великі суми премій.
Квотне пайове перестрахування — пропорційний договір перестрахування, за умовами якого перестраховик залишає на своєму ризику певну частку ризику, що передається в перестрахування, за всіма передачами. Перестраховик приймає на свою відповідальність встановлену у відсотках частку ризику за відповідний відсоток від суми премії, одержаної страховиком, мінус нараховані витрати страховика, який передає ризик.