Касовий збиток

Касовий збиток — умова перестрахувальних договорів, згідно з якими збитки, що перевищують обумовлену в договорах суму, підлягають негайній оплаті перестраховиками в частині, що падає на них (як правило, протягом одного — двох тижнів).

Оплата великих збитків у касовому порядку може зустрічатися й у прямому страхуванні у випадках, коли розрахунки за премією та збитками здійснюються через брокера, і він при настанні страхового випадку, не чекаючи включення суми збитку в черговий рахунок, на вимогу страхувальника стягує його із страховика достроково.

Касовий збиток – узгоджена сторонами договору перестрахування (ретроцесії) величина збитку від страхової події, при досягненні або перевищенні якої перестраховик зобов’язаний зробити перестрахувальнику виплату страхового відшкодування у встановлені договором стисліші терміни, ніж страхова виплата, що не підпадає під дане визначення.

У країнах із розвиненим ринком страхування цей специфічний перестрахувальний інститут використовується виключно у договорах облігаторного перестрахування з метою якнайшвидшого відновлення страховику після здійсненої ним великої страхової виплати необхідного рівня готівкових коштів на його рахунках. Сама поява поняття «касового збитку» пов’язана саме з тим, що в облігаторному перестрахуванні розрахунки між сторонами відбуваються з певною періодичністю, найчастіше поквартально, і тому страховику, який сплатив великий збиток, довелося б або досить довго відновлювати свій запас грошових коштів за рахунок поточних надходжень страхових премій, або чекати терміну, що він відповідно до умовами договору може виставити рахунок перестраховику на оплату його частки у збитку. Щоб скоротити розрив у часі між значною страховою виплатою та отриманням відшкодування за нею, і почало застосовуватися застереження про «касовий збиток».

Використання правила «касового збитку» дозволяє перестрахувальнику зібрати всю необхідну чи, по крайнього заходу, основну частину тієї суми, яка поруч із його власними активами дає можливість зробити одноразову виплату найбільшого страхового відшкодування. Тим самим забезпечується необхідна клієнтами якість страхової послуги. Застосування даного інструменту допомагає цеденту уникнути додаткових збитків, які він неодмінно зазнав би, якщо змушений був у всіх випадках великих виплат достроково відкликати кошти з інвестицій.

Залишити коментар:

Site Footer