Грошовий залік

Грошовий залік (Money set-off) – спеціальна операція взаємних розрахунків у грошовій формі за зобов’язаннями платників податків щодо сплати податків до бюджету та зобов’язань бюджетних організацій перед постачальниками товарів та послуг.

Грошовий залік передбачав цільове використання бюджетного фінансування на погашення податкових зобов’язань конкретного боржника державного бюджету (зворотний грошовий залік) або, навпаки, цільове спрямування податкових платежів конкретного платника податків на погашення перед ним зобов’язань бюджетної організації щодо поставлених товарів та послуг (прямий грошовий залік).

Відповідно до практики грошових заліків у таку форму взаєморозрахунків можна було включати кілька учасників, пов’язаних один з одним взаємними зобов’язаннями щодо сплати коштів за надані товари та послуги. При цьому грошовий залік починався з платника податків, який має заборгованість перед державним бюджетом, а закінчувався бюджетною організацією, яка має заборгованість за поставленими товарами та наданими послугами.

Регулярне застосування фінансових заліків створювало сильну зацікавленість його у штучному накопиченні заборгованості (як у податковим зобов’язанням, і по зобов’язанням бюджетних організацій), що вело до руйнації податкової та бюджетної дисципліни. Тому він застосовувався лише у 1996–1997 роках. У наступні роки практика використання фінансових заліків у виконанні федерального бюджету РФ було повністю припинено.

Залишити коментар:

Site Footer