Фінансове оздоровлення банку

Фінансове оздоровлення банку (Bank Financial Rehabilitation) — система заходів, спрямованих на покращення фінансового стану банку, структури активів, прибутковості та рентабельності, достатності капіталу, а також на усунення порушень, що призвели до тяжкого фінансового стану банку.

Метою фінансового оздоровлення банку є відновлення його платоспроможності та приведення фінансових показників діяльності у відповідність до вимог Національного банку України.

Фінансове оздоровлення банку застосовується до банків, у яких суттєво погіршився фінансовий стан, зокрема негативно класифіковані активи перевищують 20%. Комісія Національного банку має право ухвалити рішення про скликання наглядової ради або правління (ради директорів) для ухвалення програми фінансового оздоровлення банку.

Національний банк України надсилає письмові попередження з вимогою розробити програму фінансового оздоровлення банкам:

  1. які за результатами інспектування отримали загальну рейтингову оцінку системи CAMELS «4»;
  2. недокапіталізованим та значно недокапіталізованим, які за результатами інспектування отримали загальну рейтингову оцінку за системою CAMELS «3».

Програма фінансового оздоровлення банку — документ, що відображає перелік заходів, результатом виконання яких є приведення діяльності банку, що знаходиться у тимчасовій адміністрації, у правову та фінансову відповідність до вимог законодавства та нормативно-правових актів Національного банку.

Програма фінансового оздоровлення банку має обов’язково включати:

  1. аналіз причин, внаслідок яких погіршився фінансовий стан та платоспроможність банку;
  2. прогнозні показники діяльності банку зі щомісячною розбивкою, яких передбачається досягти після виконання заходів щодо капіталу банку, резервів, економічних нормативів, доходів, прибутку;
  3. розроблення програми капіталізації щодо збільшення капіталу до необхідного розміру протягом шести місяців з дня прийняття Комісією Національного банку України з питань регулювання діяльності банків рішення щодо погодження програми фінансового оздоровлення.

У разі, якщо фінансове оздоровлення банку вимагає залучення додаткових коштів акціонерів для реструктуризації капіталу чи зобов’язань, або у разі потреби розробки плану реорганізації банку шляхом злиття чи приєднання, Комісія Національного банку має право ухвалити рішення про скликання загальних зборів учасників банку.

Виконання заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, має забезпечити усунення причин, що зумовили введення тимчасової адміністрації, накопичення протягом терміну дії мораторію коштів у сумі, достатньої задоволення вимог кредиторів, а також стабілізації діяльності банку.

(Див. міри впливу, фінансово стабільний банк).

Залишити коментар:

Site Footer