Банківський переказ

Банківський переказ (Bank Transfer; Bank Remittance) — це просте доручення банку своєму банку-кореспонденту виплатити певну суму грошей на прохання та за рахунок перекладача іноземному одержувачу (бенефіціару) з визначенням способу відшкодування банку-платнику виплаченої ним суми.

Банківський переказ здійснюється у безготівковій формі на підставі платіжних доручень, що адресуються одним банком іншому (іноді щодо використання банківських чеків або інших платіжних документів). Але комерційні чи товаросупровідні документи (рахунки-фактури, транспортні та інші документи надсилаються за цієї форми розрахунків від експортера імпортеру безпосередньо, минаючи банки). Банк виконує лише платіжні доручення іноземних банків або оплачує відповідно до умов кореспондентських угод виставлені на нього банківські чеки з грошовими (контрактними) зобов’язаннями іноземних імпортерів, а також виставляє платіжні доручення та банківські чеки на іноземні банки за грошовими зобов’язаннями вітчизняних імпортерів.

При використанні банківського переказу в розрахунках за експортовані товари та надані послуги банк виконує платіжні доручення іноземних банків-кореспондентів щодо виплати коштів на користь переказоодержувачів як клієнтів свого банку, так і клієнтів своїх банків-кореспондентів за умови вказівки у платіжному дорученні одного з таких способів відшкодування виплачених сум:

  1. зарахування суми переказу на рахунок НОСТРО у банку перекладача;
  2. зарахування суми переказу на рахунок НОСТРО у третьому банку;
  3. надання права дебетувати сумою переказу рахунок ЛОРО банку перекладача у банку.

При використанні банківського переказу у розрахунках за імпортовані товари та отримані послуги банк виконує доручення клієнтів, які мають у банку поточний валютний рахунок:

  1. на переведення валюти за кордон для оплати вартості імпортованих товарів, товарних документів або документів про надання послуг;
  2. як авансові платежі, що передбачені умовами контрактів;
  3. в оплату простих та переказних векселів за придбані у кредит товари;
  4. на погашення заборгованості, що утворилася в результаті перерахунків, та на інші цілі в межах залишку коштів на валютному рахунку клієнта.

Використання банківського переказу як форми розрахунків за контрактом, має бути зумовлено під час укладання зовнішньоторговельної угоди у розділі «Умови платежу». Банк перекладача керується конкретними вказівками, які у платіжному дорученні.

При здійсненні банківського переказу банки несуть мінімальну відповідальність, тому стягують мінімальну комісію. Комісія зазвичай стягується банком експортера з перекладодавця згідно з тарифами комісійної винагороди банку при роботі з клієнтами. Розмір комісії визначається самим банком та є або фіксованим або виражається у відсотках від суми переказу.

(Див. Міжнародні розрахунки).

Залишити коментар:

Site Footer